13 Ocak 2018 Cumartesi

SEVDİĞİM ŞEYLER / THINGS THAT I LOVEBir hayalim var, mini minnacık bir dükkanım olsa ne güzel olur diyorum bazen. Ne satacağıma bile karar veremediğim bir hayal benimkisi. Çocuk kitapları olsun o dükkanda çok isterdim. Masal günleri düzenleyim ama sonra el işleri dünyasına dalınca biraz daha farklı bir yöne de kaydı isteklerim. Hayalimdeki dükkan hep çocuklarla ilgili ya da içindeki çocuğu kaybetmeyenler için olsun istiyorum.
Belki gerçekleşir belki gerçekleşmez ya da taaa emekli olduğumda gerçekleşir bilinmez. 

Keşke diyorum, ülkemizde dükkanların önü hep güzel olsa. Aslında biraz boya ve boool yaratıcılıkla dükkanların önünü ya da koca bir şehri ne kadar estetik hale getirebiliriz. 
Mesela tüm gri duvarları çocuklara resim çizmesi için versek ne kadar güzel bir şey ortaya çıkar bir düşünün. 

Çok sevdiğim pinterest ve tumblrda gezindim, güzel dükkan önleri gördüm bol bol hayal kurdum. Ve kendime söz verdim. Artık ne zaman beğendiğim bir dükkan görsem onu fotoğraflayacağım. Öyle de bir koleksiyonum olsun istiyorum :) 

Bol bol hayal kurduğunuz, gökkuşağı renkleri kadar canlı bir hafta sonunuz olsun..


37 yorum

 1. Bayıldım !. Ne kadar içaçıcı kareler. Alışveriş havasında değilsen bile davetkar görüntüsüyle seni içeri çekecek dükkanlar.. haklısın böyle bir oluşum başlatıp, nerde görürsek fotoğraflamalı ve o dükkanı ismiyle şehriyle tanımlamalıyız. Kimbilir diğer dükkanlara da örnek teşkil eder belki :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle ben de pinterestte gördükten sonra blogda yer almalı bana verdiği enerjiyi de size versin istedim :) O zaman başlatalım ne duruyoruz :)

   Sil
 2. Ortak bir hayalimiz varmış. İnşallah hayırlısıyla gerçekleşir hayallerimiz.

  YanıtlaSil
 3. Dükkan fotoğrafları benim de çok hoşuma gider, bizim esnaflarımız gibi özgün tiplemeler de varken:) Hayallerin gerçekçi ki bu çifte kavrulmuş güzel, gözümde canlandırdım o dükkanda seni etrafın öyle kalabalıktı ki. Gönlünce olmasını dilerim. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh ahh nasıl güzel olur ama işte ne kadar zamana olur nerede olur artık hayat gösterir :)
   Sevgilerimle ❤️

   Sil
 4. Ezgicim şöyle bir düşününce hayali bile güzel, dilerim birgün gerçek olsun, böylesine keyifli bir uğrak noktamın olmasını çok isterdim doğrusu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Derya'cım, inşallah hepimizin dilekleri bir bir gerçek olsun inşallah :)

   Sil
 5. Fotoğraflar çok hoş, ama insanın kendi işinin patronu olması bundan daha güzel:)

  YanıtlaSil
 6. Bütün yazdıklmarınıza katılıyorum. Aynı düşünceye sahibim ben de. Çekilen resimlere de yorumlar yazarak felsefi bir katkı olsa. Duygularınızı da katarak fotoğrafların bizim mutluluğumuzda bir yeri olsa. Basit bir objenin bile işlevselliği kadar kalbe dokunan bir yeri olsa. Böyel bir albük bir televizyon kanalında nostaljiye dair printime de yayınlanarak insanların hayranlıklarını üzerinizde hissetseniz çok hoş olurdu doğrusu. En azından ben böyle düşünüyorum vesselam.

  YanıtlaSil
 7. aynı malzemeleri, farklı kişilere verip, neyi nereye koyacağını tarif etsek bile bir tanesi hep daha can alıcı oluyor. Bazı insanların eli cidden daha estetik. ben değilim mesela, gıcık oluyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Orası öyle ama istedikten sonra bence herkes biryeri güzelleştirebilir :)

   Sil
 8. ayy evet ben de isteriiim :)

  YanıtlaSil
 9. Merhaba Ezgi,
  buraya gelip yazılarını okuduğum gibi, bir gün o şirin dükkanının önünde seninle karşılıklı kahve içmeye de geleceğim :) Hayal kurmak istemek, gerçekleşmesine adım atmaktır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Zeynep,
   öncelikle hoş geldin. Hele ki böyle güzel bir dilekle. Çok teşekkür ederim.
   İlk fırsatta sana uğrayacağım

   Sil
 10. Öyle minik bir dükkanın olsa eminim çok farklı, sana özel bir yer olurdu. Ruhunun renkleri yansırdı o dükkanın her köşesine.
  Umarım en yakın zamanda bu planını gerçekleştirirsin

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım Sibelynka teşekkür ederim ❤️❤️

   Sil
 11. Ne güzel hayaller , umarım gerçekleştirme imkanın da olur . 😊 Benim de çiçekçi açma hayalim var . Şöyle bahçeli bir çiçekçi dükkanı :) Senin gibi ben de dükkanların rengarenk olmasını istiyorum . Belki bütün dükkanlar renkli olmaz ama bizimkiler olur inşallah :) Fotoğraflar çok hoş , sevgiler ... 😊💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika bir fikir seninki.. O çiçekler ömür boyu mutlu eder seni.
   İnşallah :)
   Dilerim hayallerimizi gerçekleştirebilelim

   Sil
 12. Sevdiğiniz şeyleri ben de sevdim :)

  YanıtlaSil
 13. O hayalini kurduğun dükkanı açarsan eminim ışıl ışıl, sevgi dolu bir yer olur....
  Bak çok da şahane olur ♥

  Öpüyroum seni

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Minicik hayalde bile böyle destek görmek ❤️
   Ne mutlu bana
   Kocaman sevgler ve öpücükler

   Sil
 14. Esnaflık eskisi gibi değil diyeyim bende. Öyle artık herkes suriyeli afganlı iranlı.

  YanıtlaSil
 15. Dünya çocuklarla güzelleşirken, bir yanımızın büyümeye özenmesi ne garip çelişki Ezgi. İsteklerin renkli dünyanla bir gün gerçekleşir umarım. Yaşam bu kadar kısayken ve renk çeşnisi bolken neden cıvıl cıvıl değiliz o kısım ise hep muamma. Güzel görüntüler için teşekkürler, sevgilerimle:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek içimizi açtıysa fotoğraflar ne mutlu bana :)
   Büyürken içimideki çocuğu öldürmemek gerek değil mi ama :)

   Sil
 16. Ne kadar güzel kareler yakalamissin. Bende rengarenk bir dünya istiyorum. Mesela merdivenlerimiz kapimiz rengarenk olsun. Hastanelerimizde öyle. İcimizi aydinlatsin cıvıl cıvıl renkler mümkün müdr acaba canm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl güzel bir fikir.Heryeri renklendirelim, özellikle de hastaneleri.
   Fotoğrafları ben çekmedim ama seçtim :)

   Sil
 17. Ne güzeller. Bizim burada Kazimierz bölgesinde böyle şirin dükkanlar var. Önlerinden geçerken keşke benimde burada bir dükkanım olsa. İçinde Nachnuch çantalar olur. Sonra workshoplar düzenlesem diyorum. Hayalini kurması bile güzel. Hem hayat bu ne gitireceği belli mi olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay ne güzeldir o bölge tahmin edebiliyorum. inşallah dilleklerin gerçekleşir.
   Dükkan komşusu olsak ne güzel olurdu :)
   Sevgiler

   Sil
 18. Harika fotoğraflar seçmişsin, kesinlikle zevklerimiz çok benziyor :).

  Keşke bizde de böyle craft store'lar olsa, saatlerce içinde kalıp ne seçeceğimize karar veremediğimiz. İnsanın hem yaratıcılığını körüklüyor hem de yeni şeyler keşfetmemizi sağlıyor. Bence böyle butik dükkanlar çokca olmalı ve onlardan birinin sahibi sen olmalı ben de komşun olmalıyım :). Bıktırırdım seni dükkandan çıkmayarak çünkü eminim harika bakmasına doyum olmaz dolu dolu her köşeden bir güzellik fırlayan bir yer olurdu <3.

  Ben de senin hayalinden başka hayal kurdum, hahaha :). Güzel hayaldi ama ben sevdim :):).

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh senin hayalin çok mutlu etti şimdi beni, kahvemi içiyordum. Hemen dedim dükkanda Mübeccel ile ne güzel kahve içeriz :)

   Sil
 19. bi gün Pumpuli Dükkan gerçek olursa kapı önünü sen şenlendir :)

  YanıtlaSil

© Ezgi. Made with love by The Dutch Lady Designs.