22 Eylül 2017 Cuma

KİM SEVMEZ CUMA GÜNLERİNİ / FRIDAY FAVORITES


Kim sevmez cuma günlerini diyorum ve bir seriye daha adım atıyorum. Çekirdek niyetine hafta sonunuzu şenlendirecek öneriler bulayım diyorum, ne dersiniz? Ne kadar sıklıkla yapabilirim bu seriyi göreceğiz ama ayda en az iki kere inşallah diyorum ve başlıyorum!

Dünya için küçük benim için büyük bir keşfim var.

Bilmem siz sever misiniz ama ben dergi karıştırmayı dönüp dönüp ince detaylara bakmayı çok seviyorum. Kendi çapımda onları okunacak dergiler ve fotoğraflarına bakılacak dergiler diye ayırıyorum. Okunacak dergi anlamında Türkiye çok zengin. Ama şöyle fotoğrafları ilham veren, yeni projeleri ile insanın içini kıpır kıpır yapan, yeni tasarımcılar tanıtan dergiler çok çok az.

Bu konuda ne varsa yabancılarda var diyorum. Fakat bu dergilere ulaşmak oldukça zor, abone olunabilinir ama bana göre gereksiz pahalı. En güzeli seyahatlerden dönerken bir tane kapıp gelmek:)

Belki bilenleriniz vardır bu siteyi , eğer bilmiyorsanız ve şimdi keşfedecekseniz harika bir hafta sonu sizi bekliyor, ilgi alanınıza göre bir sürü dergi bulup sayfaları sanal ortamda karıştırabilirsiniz :)
Hiç yoktan iyidir diyorum ve bir kaç öneride bulunuyorum..
Koyun bir bardak çay ya da bir fincan kahve yanında da en tazesinden bir kek, tadını çıkarın hafta sonunun.
İyi eğlenceler...


İnce detayların özenle çekildiği fotoğraflar her zaman ilham vericidir. Bu dergide de bol bol var. Özellikle çocuklu arkdaşlarım baksın derim, çünkü içinde kızlar için harika bir elbise var :)

.............

Bu sayıda ilham aldığım fotoğraflar var.
2BY FRYD

.............

Hani şu sürekli bahsettiğim Mollie Makes dergisi varya, işte böyle bir şey. Örnek olarak bu sayıya bakabilirsiniz. Bakmaya doyamadığım dergilerden biri. Belki siz de seversiniz.
Mollie Makes Issue 77

............

91 Magazin, yeni sayılarına ne yazık ki bu siteden ulaşılamıyor. Bu derginin yeni sayılarını elime alıp karıştırmayı dilerdim.. Bir sonraki seyahatimde yapılacaklar listesine eklendi bile. Bu dergiden satın alınacak :)

İşte size eski sayılarından bir kaç örnek...
91 magazin- Issue 6 

91 Magazin Issue 3

Kalın sağlıcakla,

28 yorum

 1. Çok keyifli bir yazı olmuş canım.
  Mutlu haftasonları 💖

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim :)
   Size de mutlu hafta sonları ❤️

   Sil
 2. Böyle ince detayları incelemeyi ben de çok seviyorum. Teşekkürler Ezgi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seversin umarım :) Rica ederim ne demek :)

   Sil
 3. Kekliyoruz,Çayliyoruz yetmedi birde dergi karistiriyoruz💕Ne kadar guzel bir cuma olmus bu boyle yaaaa😁Detaylarda boğuldugumuz guzel bir haftasonu olsun mu zamannn?Benden kocamannnn Sevgilerr🙋🙋🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl enerjik bir yorum bu!!! Haydi o zaman en eğlencelisinden bir hafta sonu olsun ❤️
   Sevgiler

   Sil
 4. Linke tıkladım, şu an saat çok geç ama yarın bolbol bakarım, çok teşekkürler. Kek, çay mmmm, nefis gözüküyor, afiyet olsun Ezgi'ciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman şimdiden iyi eğlenceler diliyorum :) Teşekkür ederim

   Sil
 5. Havuçlu kek, üstü labneli krema doğru mu? İştah açıcı ve tam dergi kitap eşlikçisi.. İnternetin dergi karıştırma keyfini azalttığını düşünüyorum ben de, oysa severek satın aldığınız bir dergi daha kalıcı oluyor zihinlerde. Yemek ya da dekorasyon dergilerinden çok seyahat rotalı dergiler tam saklamalık.
  Sevgi ve selam ile..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sanırım öyle, bu fotoğraftaki keki yiyeli çok uzun zaman oldu. Bence de harika bir eşlikçi. Ah aynı fikirdeyim ben de isterim hepsi elimin altında olsun da.. Bu dergiler maalesef burada yok, getirtmeye kalksam, o kadar para da vermek istemiyorum açıkçası. Ama ilham alabilmek açısından güzel bir alternatif
   Sevgilerimle

   Sil
 6. Ben biliyorum bu siteyi! :)
  Güzel dergiler, ama basılı dergilerin tadı başkadır her zaman... :)
  Fagot çalmanız pek hoş! :)

  Neyse, ben de beklerim bloguma :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz.. Uğrarım pek tabii. Teşekkür ederim.

   Sil
 7. Benim de takip ettiğim, kayıt altına aldığım bir site. Ama geçen gün Ig'de yazdığım gibi elimde dergi karıştırmayı seviyorum. Yurt dışından getiriyorum gidip gelirken, tabii sınırlı oluyor. Kitap, dergi, kumaş derken yerim kalmıyor:)
  Öte yandan online bakmak daha tasarruflu, kağıt tüketmemiş oluyoruz ve yer kaplamıyor haliyle. Arasını bulmaya çalışıyorum o yüzden. Her ay düzenli dergi satın almaktansa mutlaka içine bakıyorum, gerçekten kullanacağım bilgiler içeriyorsa alıyorum. Çünkü gerçekten site çok elişi konusunda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet dergilerin ön izlemeleri de var, ben de yararlanıyorum. En güzeli, orta yolunu buluyoruz bir şekilde :)

   Sil
 8. Ah ah online dergiler içinde kaybolmamak imkânsız :) içe huzur veren renkler, görüntüler...hayat yeterince sıkıcı, ferahlamak istediğimiz anlarda güzel bir kaçamak. Teşekkürler Ezgi verdiğin linkleri not ettim. İyi haftalar dilerim. Sevgilerle...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet bence de çok tatlı bir kaçamak. İyi eğlenceler
   Sevgiler

   Sil
 9. Verdiğin linkleri kaydettim. Bir ara aynen dediğin gibi kahvemi alıp hepsini uzun uzun inceleyeceğim. Teşekkürler :-)

  YanıtlaSil
 10. Evet bu siteyi ben de çok severek takip ederim. Yazılarına bayıldım. Artık takipteyim. :) Seni de beklerim.

  www.birsenle.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, hoş geldiniz. Uğrayacağım.
   Sevgiler

   Sil
 11. Ben siteyi ilk kez duydum ve keşke önceden takip etseymişim dedim. 😂 Neler kaçırıyorum daha Allah bilir.
  Bu arada Bol Kahveli arkadaşımızın blogunda görüp koşarak geldim. Vee destek için ve de bloğunu çok beğendiğim için takibe aldım. Benim bloguma da beklerim canim. Kalemine sağlık. 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldin:) Tabii ki uğrayacağım..
   Sevgiler

   Sil
 12. Harika fotoğraflar:))) Dergilere de bakacağım şimdi. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harika umarım seversiniz :) Ben teşekkür ederim

   Sil

© Ezgi. Made with love by The Dutch Lady Designs.