25 Nisan 2019 Perşembe

SARI RENGİME KAVUŞTUM / HOBIUM YARNS


İşte benim vazgeçilmez renklerim. Her ne yapıyorsam kesin süslemelerde La Mia Cottony'nin bu 3 rengine elim gidiyor, dokusunu ve renklerini öyle seviyorum ki, tarifi yok.  Yün stoğu yapan insanlardan değilim açıkçası, ihtiyacım kadar alıyorum her zaman. Buraya gelmeden önce bu kadar örmem gerektiğini hesaba katmamıştım. Üstüne Kanada'daki yün fiyatlarını gördükten sonra, keşke valizin tamamını bu 3 renk ile doldursaydım dedim. Son sarı yünümü de geyik Elena'nın elbisesine kullandığımda biraz içim burkulmuştu. 
Sonra öğrendim ki Hobium, hobiumyarns.com adresleri üzerinden yurtdışına gönderim yapıyormuş. Bunu öğrendiğimde günüm sarıyla aydınlandı, öyle bir mutlu oldum. 

Şimdiye kadar gördüğüm en güzel sarı tonuna sahip olan La Mia Cottony bana ulaşmak için 8000 km.den daha fazla yol katetti ve kavuşmamız sadece 2 gün sürdü. 

Kısacası, bana çok da uzakta olmadığımı hissettiren Hobium ailesine teşekkürü borç bilirim. 

Eğer Türkiye'deyseniz Hobium.com

Yurtdışından sipariş etmek isterseniz hobiumyarns.com adresine göz atmanız yeterli.
Ve son bir şey örgü hayvanlara daha farklı bir efekt katmak için  La mia Just Wool'u denemenizi tavsiye ediyorum, daha gerçekçi bir dokuya sahip oluyor. 

Renginiz bol olsun. 
Sevgiyle kalın,These 3 colours are my favourites. I love to crochet using cotton yarns. 
Whatever I make, I always choose La Mia Cottony, because there are amazing colour options and the yarn has a very smooth texture. 

When I came to Canada, I couldn't bring too many yarns. I figured that it can be ordered internationally from hobiumyarns.com and it takes only 2 days to be delivered. It is just amazing. 

I'd like to thank the Hobium family for not making me feel home-sick.

If you would like to order beautiful Turkish yarns, just visit hobiumyarns.com16 yorum

 1. geyik elena çok tatlı :) sarı yünlerinize kavuşmanıza çok sevindim. sarıda dediğiniz kadar varmış, baktıkça insanın içini neşe kaplıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok çok teşekkür ederim :) Kesinlikle sarının gözlere iyi gelen bir yanı var :)

   Sil
 2. Ezgicim ne kadar iyi olmuş böylece malzemelerini rahatça temin edersin, arı gibi çalışıyorun tükenecek tabiki çok sevindim çokk.. :) sarıyı daha bir seviyorum artık bende sayende, öperimmm ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok sevindim Derya'cım hem renklerimden hem zevkimden vazgeçmemiş oldum böylelikle :) Ben de senin sayende kırmızıyı seviyorum :)

   Sil
 3. gerçekten çok tatlı soft renkleri var mia nı evde tüketilecek bunca ip olmasa ahh ahhh

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnanılmaz :) Sen stokçulardansın o halde :))))

   Sil
 4. Ezgicim, bi gayret çalıştığın sergilerin çok güzel olacak. Bu renkler de, tıpkı sana yakışan, nerde görsem seni hatırlatan sonbahar renklerin gibi ilkbahar renklerin oldu benim için. Güzel, ferah ama iç de ısıtan. Kolay gelsin, yaptıklarını hep göster bize, ufkum açılıyor <3 Sevgiler sarıların kraliçesi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece'cim, inşallah bakalım 1 hafta kadı heyecan dorukta :)
   Kocaman bahar dolu sevgiler

   Sil
 5. 2 gün mü?? Vay, süper! Bu kadar hızlı olacağını tahmin etmezdim, nasıl gönderdiler?
  Çok güzelmiş sarının tonu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Semi evet ben de tahmin etmedim ama DHL ile yolluyorlar hemen geliyor..
   Çok hızlı anlayacağın, Almanya'da yün fiyatları nasıl bilmiyorum ama burada kargo ücreti dahil akrilik yünlerden daha ucuza geliyor. O yüzden böyle almak daha avantajlı :)

   Sil
 6. Bende genelde Hobium'dan alıyorum iplerimi....

  YanıtlaSil

© Ezgi. Made with love by The Dutch Lady Designs.